جستجوی ویزا

ویزای تحصیلی شینگن ( ویزای تحصیلی )
  • زمان تحویل: 90 روزه
  • اعتبار ویزا: 180 روز
  • تعداد ورود: چندبار ورود
  • نوع ویزا: ویزای تحصیلی
450,000,000 ریال

پیش پرداخت: 250,000,000 ریال

رزرو

بسیاری از افرادی که به دنبال تحصیل در منطقه شینگن هستند چرا که با اخذ ویزای تحصیلی شینگن علاوه بر تجصیل با کیفیت آموزشی بالا در برترین دانشگاه های این منطقه، امکان همراهی اعضای خانواده متقاضی وجود دارد و همچنین تردد در دیگر کشورهای عضو منطقه شینگن بلامانع است. ویزا پارک مقاله ای در خصوص تکمیل اطلاعات ویزای تحصیلی شینگن تنظیم کرده است. پس اگر شما هم قصد تحصیل در یکی از کشورهای این منطقه را دارید ادامه مطالب را دنبال کنید.

به توافق 26 کشور که در محدوده ی اروپا قرار دارند و قراردادی بین خود امضا کرده اند شینگن گفته می شود، که مفاد قرارداد به این صورت است:

  • در این منطقه هیچ محدودیت مرزی و ترددی برای این 26 کشور وجود ندارد.
  • سفر برای اتباع این کشورها بدون نیاز به پاسپورت مجاز می باشد و منع ترددی جهت مناطق درون مرزی وجود ندارد.

واضح است افرادی که خارج از این محدوده قرار دارند، برای ورود باید نسبت به اخذ ویزای شینگن اقدام نمایند و همچنین اگر شخصی جهت تحصیل در یکی از 26 کشور بخواهد وارد حوزه ی شینگن شود نیاز به ویزای تحصیلی شینگن (Student Schengen visa) دارد.

تکمیل فرم درخواست ویزای تحصیلی شینگن: برای دریافت فرم درخواست ویزای شینگن می توانید با مراجعه حضوری به سفارت یا کنسولگری کشور مورد نظر خود و یا از طریق وبسایت به صورت الکترونیکی اقدام نمائید. برای تکمیل کردن فرم دقت داشته باشید تا اطلاعات خود را به صورت کامل وارد و امضا نمائید.
ارائه عکس: از دیگر مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی شینگن، دو قطعه عکس رنگی با پس زمینه سفید و سایز 4.5*3.5 می باشد. به دلیل لزوم تطابق عکس ها با چهره فرد، پیشنهاد می شود عکس ارائه شده حداکثر در سه ماه گذشته گرفته شده باشد.
گذرنامه: گذرنامه ای که ارائه می دهید باید در 5 سال اخیر صادر شده باشد و حداقل تا 3 ماه پس از مدت اقامت شما در منطقه شینگن اعتبار داشته باشد.
یک کپی از صفحات مهم گذرنامه شخص.
گذرنامه منقضی: اگر گذرنامه قبلی شما منقضی شده است، لازم است تا همراه مدارک دیگر ارائه شود.
مدارک اثبات اقامتی: شامل سند ملکی، اجاره نامه و یا هر نوع مدرکی که شهروندی یا سکونت شما در کشور مبدا را اثبات می نماید.
ارائه برنامه سفر و رزرو بلیط هواپیما.
بیمه نامه معتبر مسافرتی تا سقف 30 هزار یورو.
مدارک محل اسکان در منطقه شینگن: شامل قرارداد خوابگاه، دعوت نامه یا اجاره نامه که آدرس و اطلاعات دقیق از محل سکونت ذکر شده باشد.
نامه پذیرش تحصیلی در یکی از دانشگاه‌ها، دانشکده‌ها یا مدارس اتحادیه اروپا
ارائه مدارک تحصیلی: سوابق تحصیلی مانند دیپلم، لیسانس و ... .
اثبات تمکن مالی: برای اخذ ویزای تحصیلی شینگن باید مدارکی مبنی بر توان پرداخت هزینه ویزا، محل سکونت، مخارج فردی و ... ارائه کنید.

جزئیات بیشتر
Close